Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja to zabieg mechanicznego złuszczania naskórka. W T&T Studio Urody używamy urządzenia do mikrodermabrazji korundowej a nie diamentowej. Przewagą tego rodzaju sprzętu, jest jego sterylność – nakładki mające kontakt ze skórą są jednorazowe. Nazwa mikrodermabrazji korundowej pochodzi od korundu – kryształków glinu, które wprawione w ruch, uderzają w naskórek powodując jego złuszczenie. Zużyty korund, wraz z martwym naskórkiem i zanieczyszczeniami, trafia do osobnego pojemnika w maszynie, z którego jest następnie usuwany co zapewnia maksimum sterylności i bezpieczeństwa. Dzięki temu masz gwarancję, że dana partia korundu ma kontakt tylko z Twoją skórą. 

Wskazania do mikrodermabrazji korundowej to przede wszystkim:

  • Łojotok;
  • Zanieczyszczenie skóry;
  • Rozszerzone pory;
  • Trądzik zaskórnikowy, prosaki;
  • Blizny potrądzikowe;
  • Płytkie zmarszczki;
  • Przebarwienia;
  • Rogowacenie okołomieszkowe i starcze;
  • Skóra wiotczejąca, szara, pozbawiona blasku.

Sam zabieg jest bezbolesny a skóra po nim lekko zaczerwieniona. Możesz odczuwać lekkie pieczenie bądź uczucie ciepła. Po zabiegu skóra staje się gładsza, oczyszczona, bardziej równa, odzyskuje swój blask i rozjaśnienie. Ponadto jest świetnie przygotowana na dalsze zabiegi kosmetyczne. Dzięki usunięciu martwego naskórka oraz poprawieniu ukrwienia skóry poprawia się wchłanianie substancji odżywczych z aplikowanych kosmetyków. 
Co ważne, po zabiegu nie wolno się opalać przez okres około 2-3 tygodni oraz należy stosować kremy z filtrem. Ponadto należy przestrzegać zaleceń kosmetologa. 
Mikrodermabrazję można wykonywać pojedynczo jako odświeżenie skóry lub wprowadzenie do innego zabiegu a także w indywidualnie ustalonym z kosmetologiem programie, jeśli problem skórny tego wymaga. 
Głównymi przeciwskazaniami do wykonania mikrodermabrazji korundowej są zakażenia wirusowe, bakteryjne i grzybicze, trądzik różowaty, ropowiczy czy grudkowo-krostkowy, uczulenie na tlenek glinu, stosowanie niektórych leków, łuszczyca, ciąża, nowotwory, opryszczka. Początkowym etapem spotkania z osobą wykonującą zabieg jest ankieta, która pomoże upewnić się, że możesz bezpiecznie wykonać usługę.  
Zabiegi z wykorzystaniem aparatury do mikrodermabrazji są wykonywane jedynie w studiu na Pradze, a ich koszt wynosi od 160 do 250 zł. Cena uzależniona jest od rodzaju usługi.

Sprawdź ceny i umów się na wizytę

T&T Studio Urody

Praga-Południe

ul. Fundamentowa 53, lok. U1
04-057 Warszawa
tel: 609 003 454
info@ttstudiourody.pl