Ten rodzaj stylizacji polega najczęściej na przedłużeniu paznokci, ale nie zawsze – można nim także utwardzić naturalną płytkę.
Właściwie po co nam żel skoro hybrydą możemy również wzmocnić bądź przedłużyć nasze paznokcie?
Hybryda jest produktem zaliczanym do stosunkowo „miękkich”. Owszem- na rynku dostępnych jest wiele rodzajów baz hybrydowych- niektóre są też nazywane „twardymi”, ale mimo to są to nadal produkty dość plastyczne i pracujące wraz z płytką paznokcia. Przedłużenie paznokci bazą hybrydową uśredniając opinie różnych producentów jest możliwe do max 1cm. Trzeba brać również pod uwagę to, że produkty hybrydowe pod wpływem wody mogą stać się na jakiś czas bardziej elastyczne, co prowadzi do wzmożonego „wyginania się” paznokci. Dlatego u osób, których dłonie są dość mocno eksploatowane, bądź przebywają dużo w wodzie lub w rękawiczkach gdzie jest spora wilgoć sama hybryda może być niewystarczająca.
I tu z pomocą przychodzi nam żel… 🙂
Rodzajów żeli jest wiele dlatego porozmawiamy tylko o tych właściwościach, które z perspektywy klienta są najważniejsze. Są żele, które dobrze współpracują z naturalną płytką paznokcia i nie są dla niej za twarde, dzięki czemu nie będą się od niej oddzielały. Mimo, że to „najbardziej miękki” rodzaj żelu zazwyczaj wystarczająco mocno utwardza naturalny paznokieć i nie powinien ulegać rozmiękczaniu w wodzie. Niektóre z pań mają słabą płytkę paznokcia, a również chcą się cieszyć długimi paznokciami bez konieczności ich przedłużania- pod żelem można wtedy zapuścić naprawdę piękną długość! 🙂
Podczas przedłużania paznokci najbardziej rozpowszechnionymi metodami są:
1) Paznokcie przedłużane na tipsie
2) Paznokcie przedłużane na szablonie
Którą metodę rekomendujemy i dlaczego?
My pracujemy metodą przedłużania paznokci na szablonie, ponieważ posiada następujące zalety:
• wykonując stylizacje nie pracujemy z klejem, którego trzeba używać podczas przedłużania na tipsie – kleje te mają zazwyczaj skład, który szkodzi naszej płytce i często nie różni się od tzw. „kropelki”
• możemy idealnie dopasować szablon do każdego paznokcia co pozwoli nam na zbudowanie poprawnej architektury paznokcia przedłużonego, który będzie bardziej odporny na urazy od tego zbudowanego na tipsie
• mamy większe możliwości uzyskania pożądanego kształtu i długości, gdyż nie mamy z góry narzuconych granic wyznaczonych przez tipsa
Żele służące do przedłużania paznokci są zazwyczaj twardsze. Konstrukcja powinna być odporna na wszelkiego rodzaju wyginanie.
Dlaczego stylista odmówił mi zrobienia długich paznokci na moich, które są obgryzione?
Obgryzanie paznokci nazwane jest onychofagią. Jest to dolegliwość polegająca na mimowolnym obgryzaniu, podgryzaniu paznokci, co w konsekwencji prowadzi do ich osłabienia. Paznokcie te są też zazwyczaj bardzo krótkie z nachodzącym na nie opuszkiem. Paznokcie obgryzione tak jak wcześniej już mówiliśmy są często osłabione, co prowadzi do ich niezdolności w utrzymaniu zbyt ciężkiej konstrukcji. To stylista powinien zadecydować o tym, na jak długie paznokcie możemy sobie pozwolić przy obecnym stanie płytki. Jeżeli masa będzie stykała się z opuszkiem można przedłużyć paznokieć o długość naszego naturalnego paznokcia, natomiast jeśli nie będzie się z nim stykać jedynie o połowę jego długości.
W przypadku takich paznokci uzupełnienie powinniśmy wykonywać co dwa tygodnie, a w domu należy szczególnie dbać o takie paznokcie – nie gryźć ich- to może skutkować osłabieniem konstrukcji, a nawet całkowitym odpadnięciem masy. Jeśli paznokcie przy uzupełnieniu będą nienaruszone nie musimy ich skracać- nasza płytka będzie się stopniowo wydłużać i będzie gotowa na utrzymanie coraz większego ciężaru.
Musimy także wspomnieć o kształcie takich paznokci. Nie możemy ich przesadnie wyszczuplać, ani robić tzw. „krótkich szpiców’, gdyż architektura paznokci nie będzie prawidłowa, a przepiłowane boki staną się ogniwem zapalnym do łamania się i pękania paznokci przedłużonych.
Dlaczego żel piecze w lampie podczas utwardzania?
Podczas utwardzania żelu zachodzi zjawisko tzw. „polimeryzacji”. Jest to utwardzanie się żelu, podczas którego cząsteczki żelu z losowego ułożenia przechodzą w uporządkowaną sieć. Przemieszczaniu się cząsteczek towarzyszy wydzielanie się ciepła, gdyż jest to reakcja egzotermiczna. Żele przezroczyste utwardzają się szybciej, gdyż światło nie musi przejść dodatkowo przez barwnik zawarty w żelu. Nie jest to zjawisko, które jest dla nas niebezpieczne.
Co mamy zrobić gdy piecze?
Należy wyjąć rękę z lampy i gdy pieczenie ustąpi włożyć ją ponownie. Nie dociskajmy palcami do blatu, gdyż w niczym nam to nie pomoże – a styliście dołoży niepotrzebnej pracy – żel podczas dociskania do blatu najprawdopodobniej ulegnie rozpłaszczeniu.
Dlaczego paznokcie przedłużone pękają?
Jeśli pękają przy łączeniu z paznokciem naturalnym świadczy to o tym, że szablon który był używany do wykonania przedłużenia nie był odpowiednio podłożony.
Jeśli pękają w innych miejscach – najprawdopodobniej zbudowane zostały zbyt mała ilością masy żelowej.
Jeśli się wyginają – został użyty zbyt elastyczny żel.
Jeśli się kruszą – mógł zostać użyty zbyt twardy żel.
!Paznokcie mogą również pękać w wyniku urazów mechanicznych niewynikających z błędów stylisty. Jeśli na paznokciu po pęknięciu pojawi się krwiak lub onycholiza – doszło do urazu mechanicznego!
Przedłużanie paznokci jest bardzo wygodnym i stylistycznie pięknym rozwiązaniem gdy nasze naturalne paznokcie nie spełniają naszych oczekiwać. Możemy Tworzyć też kształty, których uzyskanie z płytki naturalnej jest niemożliwe.
Pamiętajmy jednak, że rusztowaniem dla paznokci przedłużonych są nasze paznokcie naturalne, dlatego należy zrobić wszystko by nic złego się z nim nie zadziało, dlatego oddając się w ręce profesjonalisty zaufajmy mu i uszanujmy jeśli nie będzie chciał nam zrobić tak długich paznokci o jakich marzymy – najpewniej robi to dlatego, że nasze naturalne paznokcie nie będą w stanie unieść tak wiele.
Najnowsze komentarze